Důležité 3 body st. žáků

TJ Slavoj PEZAG Třešť – FK Pelhřimov B 4 : 2 (2 : 0)

Trenér Jaroslav Havlíček k zápasu:

„Zápas prvního s druhým jsme začali velmi dobře. Soupeře jsme přitlačili na jejich polovinu a kombinační hrou ovládli celé hřiště. Po rohovém kopu otevřel skóre Martin Kantor. Dál jsme soupeře tlačili a počet rohů narůstal. V 10. minutě jsme jeden rozehráli pasem na nabíhajícího Ondru Rodka, který z dvaceti metrů nedal brankaři šanci a zvýšil na 2 : 0. Do konce poločasu jsme jen kontrolovali hru a zápas byl spíš bojem, než pohledným fotbalem.

Druhý poločas jsme opět začali tlakem a obzvlášť střed hřiště patřil nám. S přibývajícím časem však soupeř převzal iniciativu a my začali tahat za
kratší konec. Do vyložených příležitostí jsme však soupeře nepouštěli a dál hájili naše vedení. V 55. minutě po trestném kopu zvýšil hlavou Ivo Pöndl na 3:0 a zdálo se, že zápas dohrajeme v klidu. Nepochopitelně jsme však pustili soupeře do hry a ten nás přitlačil. Kombinace se vytratila úplně a my soupeře zastavovali jen za cenu faulů. Výsledkem byly dvě žluté karty na naší straně. Soupeř přitlačil a v 65 minutě snížil po chybě našeho gólmana na 3:1. Za necelé tři minuty jsme opět neuhlídali naše pokutové území a dovolili soupeři snížit na rozdíl jednoho gólu. Tři minuty před koncem tak soupeř vycítil šanci na zvrat a my se začali bát o body. Dominik Klaus však dovedl podržet míč a poslal krásným pasem do brejku Dana Voráčka, který obstřelil gólmana a upravil tak v poslední minutě na konečných 4:2.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl Dominik Klaus, který řídil celou naší hru. V obraně pak dominovala naše stoperská dvojice Radek Mátl a Terezka Suránová. Velmi dobrý výkon pak podal i Matěj Liška. Tímto vítězstvím jsme se udrželi na špici tabulky a za týden svou pozici budeme obhajovat na hřišti Pacova.“

Branky Třeště: 6. Kantor Martin, 10. Rodek Ondřej, 55. Pöndl Ivo, 70. Voráček Daniel

Sestava: Vondruška – Konečný, Mátl, Suránová, Rodek –  Liška, Voráček, Klaus, Pöndl, Mareš – Kantor – střídali Fencík, Kříž Jan,Vrátil, Kříž Michal