3 body St. žáků za bojovnost

FK Bohemia Světlá nad Sázavou – TJ Slavoj PEZAG Třešť 0 : 2 (0 : 0)

Druhý zápas na hřišti soupeře v řadě. Týden poté, co naši starší žáci cestovali ke svému utkání do Pacova, se představili na hřišti ve Světlé nad Sázavou.

trenér Jaroslav Havlíček k zápasu:

„V zápase se Světlou jsme potřebovali vyhrát, abychom neztratili první pozici v tabulce. Možná i tento pocit nám svazoval nohy a od úvodního hvizdu to nebyl náš zápas. Nedařila se nám kombinace, chyběla střelba a soupeř hrozil z velmi rychlého přechodu do útoku. V první půlhodince nás několikrát podržel brankář David Vondruška. O přestávce jsme museli uznat, že soupeř byl herně lepší. Bylo třeba klukům opakovat, že i takové zápasy přicházejí , a že když se kombinačně nedaří, je třeba to ubojovat. Druhý poločas ukázal, že si to kluci vzali k srdci.

Ve 47.minutě pronikl Martin Kantor za obranu soupeře a po krásné kličce gólmanovi zakončoval do prázdné brány. Na poslední chvíli však zasáhl dobíhající obránce a stav zůstal stále bezbrankový. Od tohoto okamžiku jsme však na hřišti přebrali iniciativu my a obraz hry se změnil. Soupeře jsme již do šance nepustili a sami několikrát zahrozili. Čekání na gól ukončil Radek Mátl, který si v 54. minutě krásně naskočil na rohový kop a hlavou otevřel skóre. Za šest minut se opět Radek opřel do míče a ze dvaceti metrů zaskočil domácího brankáře. Deset minut před koncem jsme tak upravili na 0:2 a pohodlně kontrolovali zbytek zápasu. Po závěrečném hvizdu jsme se radovali z vítězství nad těžkým soupeřem i z udržení prvního místa v tabulce. Stále tak zůstáváme bez porážky a o tuto výsadu nechceme přijít ani v posledním domácím zápase, kdy se v neděli rozloučíme s naším publikem zápasem proti Chotěboři.“

Branky Třeště: 54. a 60. Mátl Radek

Sestava: Vondruška – Fencík, Kubát, Mátl, Konečný –  Liška, Voráček, Klaus, Bargl, Mareš – Kantor – střídali Suránová, Kříž Jan, Budíček , Kratochvíl