Dorost jako na houpačce

TJ Slavoj PEZAG Třešť – TJ Destrukce Jaroměřice nad Rokytnou 5 : 4 (3 : 1)

V pondělí 28. října v den 95. výročí vzniku republiky nastoupili naši dorostenci na domácím hřišti ke svému poslednímu utkání podzimní části letošní sezóny. Jednalo se o odložené utkání 6. kola Krajského přeboru dorostu  proti týmu z Jaroměřice nad Rokytnou.

Zápas hodnotí trenér Luboš Vonka:

Jako na houpačce! Tak by se dal nazvat tento zápas. Úvodní hvizd rozhodčího, hosté rozehráli a hned z prvního útoku se dostali do vedení. Obdržená branka jakoby naše hráče nakopla. Po zbytek prvního poločasu soupeře zatlačili a po několika pohledných akcích se odcházelo do šaten za stavu 3 : 1 v náš prospěch. To se na počátku druhého poločasu výrazně změnilo. Stejně jako začátek zápasu i úvod druhé půle vyšel lépe hráčům Destrukce. Naše nedůslednost v záloze a následně nepozornost v obraně zapříčinila, že hosté třemi góly utkání otočili ve svůj prospěch.  Je ale potěšující, že stav 3 : 4 naše borce nezlomil, našli v sobě sílu a zvrátili výsledek zápasu v náš prospěch, na konečných 5 : 4.

Pochvalu zasluhuje tentokrát především brankář Patrik Svoboda, který tým ve vypjatých chvílích výrazně podržel. Dále pak Petr Herkner za tři vstřelené góly, Jarda Vávrů, který se po dlouhé výluce vrací opět do své formy, Honza Fencík, kterému se vrací jeho střelecká jistota. Dík patří ale nakonec celému týmu, který podal velice slušný výkon.“

Branky Třeště: Herkner Petr 3x, Vávrů Jaroslav a Fencík Jan

Sestava: Svoboda – Brychta (46. Konečný), Vrátil, Novotný, Widerlechner, Petr – Macháč, Fencík, Pešta, Vávrů (65. Prycl) – Herkner