Béčko doma neztratilo ani bod

TJ Slavoj PEZAG Třešť  B – TJ Ježek Rantířov  B 4 : 2 (2 : 1)

Také poslední soutěžní utkání letošního roku naši muži B zvládli a za celou podzimní část sezóny na domácím hřišti neztratili ani bod. V předehrávce prvního jarního kola přivítali zálohu Rantířova, které měli co vracet. V srpnu, v úvodním utkání soutěže na její půdě, podlehli  vysoko 1 : 5 (psali jsme zde).

Utkání okomentoval vedoucí mužstva Jan Hašek:

“ Zápasem s Rantířovem, který byl předehrávkou prvního jarního kola, jsme uzavřeli sezónu podzim 2013. Všichni diváci, kteří se přišli podívat, museli být spokojeni, protože jsme sehráli dobré utkání s ještě lepším výsledkem a konečně jsme Rantířovu oplatili porážku. Divák se musel bavit i výkonem rozhodčího, který občas vypadal, jakoby pískal své první utkání v životě, ale výsledek, ani průběh utkání dle mého názoru nijak neovlivnil. Zápas začal už hodinu po sobotním obědě a my jsme do něj vstoupili tlakem a touhou hrát fotbal. Soupeř se ještě nestačil rozkoukat na našem letišti a už prohrával 1:0, když se ve třetí minutě důrazně prosadil (z přispěním hostujících obránců, kteří se nedomluvili) Michal Lacina, jenž propálil vše co mu stálo v cestě. Bohužel hned po rozehrávce se hosté dostali do útoku a po ruce v našem pokutovém území srovnali z penalty. To byl pořád teprve začátek zápasu, utkání se dál odvíjelo ve vysokém tempu a hrál se i krásný fotbal (což je v této soutěži vidět málokdy). Na světelné tabuli svítila sedmnáctá minuta, když se do šestnáctky opět vřítil Michal Lacina, byl zastaven faulem a z neřízeného pokutového kopu se Ondřej Sedláček nemýlil a zařídil nám poločasové vedení 2:1. V kabině byl celkem klid, všichni jsme byli spokojeni s předvedenou hrou, ale věděli jsme, že nesmíme polevit, protože soupeře známe a víme, že umí zabrat a utkání otočit.

Také ve druhé půli jsme začali dobře, kontrolovali jsme míč a troufnu si říct, že jsme byli lepší a měli více ze hry. Soupeř se dostával do zakončení jen stěží, a když tak zapracovala naše skvělá obrana a nebo už tradičně skvělý Jirka Kousal v bráně.  Necelou půlhodinku před koncem se ovšem hosté dostali do přečíslení a dopravili míč za bezmocného Kousala. Na ukazateli skóre najednou svítilo 2:2. Z vyrovnání se hosté radovali pouze devět minut. Po obdržené brance jsme soupeře opět přitlačili  a brzy strhli vedení na naší stranu. Gól na 3:2 zařídil nečekaně hlavou a zády k bráně stojící Ondřej Sedláček. Pojistku přidal 5 minut před koncem utkání Míra Svoboda z přímého kopu, když využil špatného postavení hostujícího gólmana a trefil se přesně do odkryté brány. Výsledek 4:2 proti vedoucímu týmu soutěže Ranťáku potvrdil naší úžasnou formu na domácím hřišti, kde jsme v šesti zápasech neztratili ani bod a se skóre 28:7. Chci poděkovat za celý tým včetně trenéra Standy Petra za podporu a přízeň diváků a doufám, že se budeme takovýmito výkony prezentovat i v jarní fázi soutěže.“

Branky Třeště:  17. a 69. Sedláček Ondřej, 3. Lacina Michal, 85. Svoboda Jaromír

Sestava: Kousal – Tausch, Pittner, Svoboda F.(87. Vrátil), Novák – Lacina, Sedláček, Svoboda J., Vávrů (10. Kubala) – Petráš, Páral