Desetiminutový výpadek

TJ Slavoj Třešť – TJ Sokol Lípa

2 : 8 (1 : 8)

Necelou půlhodinku po svých starších spoluhráčích nastoupili v neděli 9. června ke svému poslednímu soutěžnímu utkání této sezóny také mladší žáci Slavoje. Původně se vzájemný souboj těchto dvou týmů  (stejně jako starších žáků) měl odehrát na hřišti v Lípě, ale kvůli právě probíhající rekonstrukci hrací plochy v obci, nacházející se jen pár kilometrů od Havlíčkova Brodu, se oba kluby dohodly a mladí fotbalisté Sokola zavítali do Třeště.

Hosté vstoupili do utkání lépe a hned v 5. minutě šli zásluhou Bambase do vedení. Ve 13. minutě se po pravém křídle uvolnil Maty Toth a po jeho přesné přihrávce dokázal Erik S. Kubů, tísněn obráncem, protlačit za zadní tyčku, srovnáno. Nerozhodný stav vydržel pouhé tři minuty. Střela hostujícího V. Kučírka, po které se brankář Michal Pavlíček natahoval seč mohl, se odrazila od tyče a po nešťastném odrazu od gólmanových zad do branky. Stejný hráč, tentokrát už bez pomoci brankové konstrukce, zvyšoval o minutu později už na 1:3. Vzápětí přidal druhou přesnou trefu také Bambas. Ve 23. minutě se po rohovém kopu trefil Forman a hrůznou desetiminutovku obrany Slavoje uzavřel svou třetí přesnou trefou v utkání V. Kučírek a uzavřel poločasové skóre na 1:6.

Také druhý poločas začal náporem mladších žáků Sokola, ale obrana Slavoje odolávala. A paradoxně to byli domácí, kdo si vytvořil první nebezpečnou příležitost druhé půle. Ve 46. minutě totiž krásnou střelu Matyho Totha zastavila horní tyčka konstrukce hostující branky. O chvíli později zahrál v pokutovém území bránící hráč Slavoje nešťastně rukou a sudí nařídil penaltu. K té se postavil Bambas a nadvakrát překonal Michala Pavlíčka. První střelu totiž dokázal domácí gólman vyrazit, ale na dorážku už byl krátký. Kousíček štěstí chyběl v 57. minutě Petrovi Biskupovi, když se z levého křídla řítil sám na hostující branku. Gólman Sokola Mastík, však jeho pokus zlikvidoval. Jen o minutu později čelil hostující brankář dalšímu „nájezdu“ domácího hráče. Tentokrát to byl pro změnu Erik S. Kubů, kdo si na strážci hostující svatyně vylámal zuby. A tak v 62. minutě udeřilo na druhé straně. Definitivní podobu výsledku dal v 66. minutě hlavou Hynek Šprincl, když se vyšplhal nejvýše při rohovém kopu Matyho Totha

Branky: 5., 21. a 54. (p.k.) Bambas Tadeáš, 17., 18. a 25. Kučírek Viktor, 23. Forman Nataniel, 62. Kučírek Matyáš – 13. Kubů Erik Sebastián, 66. Šprincl Hynek

Rozhodčí: Zsihovics Tomáš

ŽK: bez karet

Sestava: Pavlíček – Haberl, Biskup, Mareš – Toth, Vokřínek, Kubů Š., Bukvajová – Kubů E. S. – střídali hokejově: Kubů M., Šprincl, Hamršmíd, Mitiska, Skála, Šalanda