Milimetrový pas mladíka

TJ Sokol Pohled – TJ Slavoj Třešť

1 : 2 (1 : 0)

Poslední venkovní utkání v této sezóně čekalo na A tým mužů Slavoje v neděli 09. června, kdy se od 16:30 hod. představili na hřišti v Pohledu. Domácí tým je již jistým vítězem 1.A třídy sk. A a postupujícím do KP. I k tomuto utkání odjeli Slavojáci oslabení o 7 hráčů. A tak příležitost dostala trojice dorostenců a s pomocí přispěchal i matador Pavel Svoboda

Úvod zápasu byl podle očekávání zcela v režii domácího týmu. V 11. minutě zakončoval v dobré pozici Drlík, ale přizemní centr L. Hospodky nedokázal zkrotit a vysoko přestřelil. Vzápětí kontroval na druhé straně po přiťuknutí Šimka Tausch, ale na Vašíčka v brance Pohledu si nepřišel. Poté opět několikrát zahrozili hráči Sokola, ale na slabých zakončeních si smlsnul mladičký V. Daněk. V polovině prvního poločasu se ke slovu dostali hosté. Křižný míč P. Svobody přiklepl hlavou kapitán Tausch nabíhajícímu Šimkovi. Sniper Slavoje ale v pádu vysoko přestřelil. Obrovskou příležitost otevřít skóre měl po půl hodině hry domácí J. Henek, když zůstal osamocen na penaltě. V dobré pozici však trefil pouze brankovou konstrukci. Svůj nezdar si vynahradil o deset minut později, když si naběhl za obranu na centrovaný míč a křižnou přízemní střelou prostřelil V. Daňka. Do kabin tak odcházeli o gól spokojenější domácí fotbalisté a nutno říct, že po zásluze.

Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější. V úvodu několikrát zahrozili hosté, poté se do několika zakončení dostali rovněž hráči domácího Sokola. K zajímavé situaci došlo po hodině hry, kdy po autovém vhazování Slavoje došlo v domácím vápně ke kontaktu kopaček hráče Sokola a Krejčího. Hl. rozhodčí nejprve s rukou vzhůru odpískal a všichni čekali co bude. Po chvíli nejistoty a po konzultaci s pomezním hl. rozhodčí Burian svůj verdikt změnil a ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil Šimek a s přehledem srovnal na 1:1. Dvacet minut před koncem se dostal na hřiště stále ještě 15-ti letý Gregor. V 82. minutě předvedli hosté, že fotbal hrát umí. Od vlastní šestnáctky se do kombinace zapojila hned čtveřice hráčů. Míč putoval po ose KubátJonákKubátGregorJonákGregor a následovala milimetrová průniková přihrávka mezi stopery na nabíhajícího Šimka. Ten si míč píchl kolem vybíhajícího gólmana a střelou do prázdné branky poslal Slavoj do vedení. Závěr utkání si hosté pohlídali a připsali si tak na závěr sezóny cenný skalp lídra.

pohled na Pohled očima trenéra Ondřeje Laciny:

„Dnes jsme tu nechali na hřišti všechno, co v nás bylo… nepřijeli jsme sem jen na nějaký výlet, odchodit to tady a jet zase domů. Věděli jsme, že nás čeká těžká zkouška, soupeř navíc měl dnes poslední zápas doma před svými fanoušky a věděli jsme, že se budou chtít rozloučit se sezónou vítězně… Nám dnes šlo především o to, ukázat charakter týmu, že i když nám už v této fázi sezóny téměř o nic nejde, neskládáme zbraně a rozhodně jsme sem nejeli prohrát. První poločas ale patřil soupeři, pokud by nám z těch šancí dali 3 góly nemohli bychom říct půl slova, měli jsme tam i štěstí, Vojta v bráně na to kolik mu je, tak byl zase vynikající a pomohl nám přečkat nápor domácích. V druhém poločase už to bylo z mého pohledu poměrně vyrovnané utkání, hráli jsme ze zabezpečené obrany, soupeř se těžko dostával do nějakých větších šancí, my naopak trpělivě čekali na brejky, ze kterých jsme byli nebezpečný. Podařilo se nám z penalty vyrovnat, pak opět z lavičky mile překvapil Gregy „junior“, který krásným pasem mezi obránci našel Šimiho a ten otočil skóre v náš prospěch. Výsledek už se pak podařilo ubránit a pro nás je to i přesto všechno cenné vítězství. Dneska musím opravdu před kluky smeknout, měli jsme tu jen 2 kluky na střídání, náročné počasí, kvalitní soupeř a všichni si sáhli fyzicky na dno sil..“

S laskavým souhlasem TJ Sokol Pohled jsme jejich videozáznam z utkání zveřejnili na našem YouTube kanále zde.

Branky: 41. Henek Jakub – 60. (p.k.) a 82. Šimek Jakub

Rozhodčí: Burian Vít – Chromý Karel, Myška Roman

ŽK: Bez karet

Sestava: Daněk V. – Kubát, Svoboda J., Novotný A., Kříž L., – Jonák, Krejčí, Svoboda P. (69. Gregor), Tausch – Kříž M., Šimek