Velmi cenný bod

TJ Sokol Jamné – TJ Slavoj Třešť

2 : 2 (0 : 1)

Na hřiště v Jamném, kde soupeř ještě nedávno hrával proti B-týmu Slavoje, přijel třešťský A-tým a čekal ho souboj s celkem z čela tabulky. Oba týmy dělily v aktuální tabulce soutěže dva body.

▶ 1. poločas:

‚8 ⚽ První kombinační akci předvedli hosté a ta hned skončila brankou, když klid v zakončení prokázal MICHAL TAUSCH střelou po zemi na zadní tyč: 0️⃣:1️⃣
’14 ❗ Průniková kolmá přihrávka mezi stoperskou dvojici Slavoje umožnila ohrožení brány hostí, ale útočník Jamného tváří v tvář brankáři MATYÁŠOVI ŠIROKÉMU netrefil prostor brány.
’26 ❗ Další brejk domácích zakončený střelou, s kterou si ale ŠIROKÝ poradil.
’44 ❗ Přímý volný kop domácích dokázal ŠIROKÝ vyrazit mimo tři tyče.
’45 ❗ V úplném závěru první půle se ještě do šance dostával hostující JAKUB ŠIMEK, přihrál pod sebe, ale střela LOVĚTÍNSKÉHO ml. šla vysoko nad bránu.

▶ 2. poločas:

’46 ❗ Domácí dostali možnost zahrávat přímý volný kop, ale zakončili ho hlavou daleko vedle brány Slavoje.
’47 ❗ Dlouhý pas za obranu Sokola na nabíhajícího VOJTĚCHA JONÁKA, který si míč zpracoval a vyzval k zakončení ŠIMKA. Jeho pokuse ale obrana Jamného dokázal zblokovat.
’57 ❗ Po ztrátě míče u půlící čáry následoval rychlý protiútok domácích, ale ŠIROKÝ situaci dokázal vyřešit.
’61 ❗ Nenápadná akce domácích skončila tvrdou střelou do tyče brány ŠIROKÉHO.
’65 ⚽ Další ztráta Slavoje na středu hřiště, kterou ale tentokrát domácí dokázali potrestat. Dva na jednoho situaci správně vyřešili a po zásluze srovnali skóre zápasu: 1️⃣:1️⃣
’67 ⚽ Rychlé otočení výsledku nastalo pouhé dvě minuty po prvním gólu domácích, když po rohovém kopu dokázal nepokrytý hráč Jamného hlavičkovat do brány: 2️⃣:1️⃣
’72 ❗ Ke střele z půlkruhu se dostal střídající DUŠAN LOVĚTÍNSKÝ st., ale o pár decimetrů minul pravou tyčku.
’75 ❗ Vyrovnání měl na noze VOJTĚCH DANĚK, který po dobrém náběhu před bránu soupeře nedokázal zprava letící míč dobře zasáhnout svou levačkou a bránu minul.
’90 ⚽ Závěrečná snaha o vyrovnání hostů vyústila v aut u levého rohového praporku. Dlouhý míč házený TAUSCHEM propadl až na zadní tyč, kde ho TOMÁŠ FENCÍK nekompromisně napálil do sítě: 2️⃣:2️⃣

🗣 Komentář trenéra ONDŘEJE LACINY:

„Věděli jsme, že nás tu čeká těžký „terén“, nepříjemný soupeř, který je nebezpečný a má sílu především směrem dopředu.

První poločas se nám podařilo soupeře nepouštět do nějakých velkých vyložených šancí, navíc se nám podařilo otevřít skóre a nasazením a bojovností jsme první poločas ubojovali a šli jsme do šatny za stavu 1:0 pro nás.

Naopak v druhém poločasu, kdy jsem v šatně hráče nabádal k tomu, že na hřišti musíme nechat vše a ideálně k tomu přidat ještě něco navíc, že to bude hlavně o bojovnosti a o tom nedostat soupeře do hry, tak na hřišti se bohužel stal přesný opak. Nestíhali jsme dostupovat, měli jsme obrovské mezery ve středu hřiště, naivní hrou jsme to domácím strašně ulehčili. Soupeř otočil, kdyby byl víc produktivní, mohl se výsledek ubírat jiným směrem. Naštěstí nás podržel ve hře náš brankář Maty a ke konci zápasu, když už nám šlo o vše, jsme vrhli veškeré síly dopředu a ze závěrečného tlaku jsme vydolovali dnes pro nás velmi cenný bod!

Je potřeba poděkovat klukům, co nám přišli pomoct na lavičku, že si v této pro nás těžké víkendové situaci, kdy nám chybělo dost hráčů, našli čas, a vyzdvihl bych výkon Vojty Daňka, který si na pravém bekovi počínal velice slušně a odehrál jako jeden z mála slušný zápas.“

Branky: 65. Mikeš Michal, 67. Kubín Jan – 8. Tausch Michal, 90. Fencík Tomáš

Rozhodčí: Bulín Filip – Chromý Karel, Zamastil Ondřej

ŽK: 2:3

Sestava: Široký – Daněk (’78 Gregor), Novotný, Fencík, Kubát – Lovětínský ml., Červený – Tausch, Štancl (’59 Lovětínský st.), Jonák – Šimek