Ml. žáci se vrací do čela

FK Pelhřimov B – TJ Slavoj PEZAG Třešť  1 : 3 (1 : 0)

Po čtvrteční předehrávce nás čekalo v neděli 04. května 2014 další kolo v Pelhřimově, kde na nás byl připraven nabroušený tým mladých nadějí z Pelhřimova a okolí. Od úvodní hvizdu bylo jasné, že to bude vyrovnané utkání a ukázka pohledných kombinací na lajnách. Bohužel první kdo v zápase otevřel skóre byl domácí celek , když po standardní situaci naši obránci odhlavičkovali míč jen k volnému protihráči a ten přízemní ranou rozvlnil síť. 22.minuta 1:0! Poté přišla série mnoho promarněných šancí. Postupně na domácím brankářovi ztroskotali Saša Polzer, Adam Mátl, Luboš Hartl a Tomáš Rod. Opět jsme vyzkoušeli signál po rohu, ale bohužel i rozhodčí byl proti nám a ,,kecal,, nám do toho. Sám poté přiznal, že jsme překvapili i jeho.

Do druhé půle jsme proto nastupovali z jednobrankovým mankem a tak bylo potřeba kluky pořádně namotivovat. Trochu jsme přeskupili sestavy a naše kvalita se rázem zvedla. Začali jsme soupeře tlačit před bránu a byla jen otázka času kdy to tam spadne. A jak jinak než po standardní situaci, to přetažený míč tečoval Saša Polzer pupkem a ten skončil za bezmocným brankářem. 38.minuta 1:1! Pelhřimov ale také dokázal hrozit z brejků a po jedním z nich se blýskl Adam Pokorný v bráně, když míč dvakrát vyrazil nohama a jednou ho zachraňoval na brankové čáře. A jak se říká, nedáš dostaneš. Poky vykopl dlouhý míč, který propadl k Adamovi Mátlovi a ten míč posunul finální přihrávkou do běhu na Sašu Polzera a ten míč poslal do vrchní poloviny brány. 45.minuta 1:2! Třetí a zároveň poslední branku přidal po standardní situaci pěknou utáhlou střelou Filip Matějičný a zapečetil tak naše vítězství. 57.minuta 1:3!

Jakub Šebesta (vedoucí a trenér týmu) k zápasu:

,,Po trochu probdělém začátku jsme se postupně ohřívali do vyšších obrátek a zápas otočili. Snad jediné na co jsem si jako trenér mohl stěžovat byly nevyužité tutové šance. Obrana tentokrát sehrála dobré utkání a po dlouhé odmlce taky výrazně podržel tým Adam Pokorný. Kluky chválím, protože ačkoli to tak nevypadá, v těchto dvojzápasech jsme byli jediní kdo uhrál šest bodů a proto se po právu vracíme na první místo tabulky. Teď přijde šlágr kola, kdy k nám dorazí Pacov. Moje nepřítomnost by měla být i proto pro kluky motivační a mohli by mi vítězství darovat jako dárek k narozeninám. To by mě moc potěšilo. Tak kluci pořádně potrénovat a Pacov porazit.,,

Branky Třeště: 38. a 45. Polzer Alexandr, 57. Matějičný Filip

Sestava: Pokorný (K) – Kubát, Surán, Doležal (Růžená) – Veverka – Rod, Polzer – Hartl – střídali: Háva, Jirák, Mátl, Matějičný, Doležal (Třešť), Kubelík a Šebela