První bodová ztráta mužů B na domácím hřišti

TJ Slavoj PEZAG Třešť B – SK Buwol Metal Luka nad Jihlavou B  1 : 1 (0 : 1)

V sobotním 23. kole III. třídy Jihlavska přivítalo naše „Béčko“ na domácím hřišti svého souseda v tabulce, tým Luka nad Jihlavou B. V dosavadních 10-ti domácích utkáních sezóny naše „Benfica“ vždy zvítězila a tuto bilanci si chtěla udržet i po tomto kole.

průběh zápasu očima vedoucího mužstva Jana Haška:

„Do utkáni jsme nastupovali s vědomím, že nesmíme ztratit body pokud si chceme udržet třetí místo v tabulce a stálou naději na postup ještě o jednu příčku výše. Ale naše nasazení nebylo takové jaké by si daná situace vyžadovala a hosté nás potrestali už v 18-té minutě. Na naše kopačky se jakoby náhle přilepila nervozita a vytvářeli jsme chyby v obraně, které soupeř nevyužil jen díky skvělému Kousalovi v brance. Poslední dobou nás netrápí mezihra v poli, ale především zakončení a vstřelení branky. Po celou první půli měla více ze hry Luka, ale to jsme chtěli změnit.

Nastoupili jsme do druhého poločasu s některými změnami v kádru a hráli agresivněji a důrazněji což se nám vyplatilo. Zpřesněním přihrávek jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a byla jen otázka času, kdy vsítíme branku. Dvě krásné střely vyslal na hostujícího gólmana Janek Kříž z hranice asi 20 metrů, ale gólové nebyly. Góóól si domácí fandové mohli zakřičet, až po našem rohovém kopu, kdy se k odraženému balónu dostal Vondrák a ač nejmenší hráč na hřišti. vyrovnal na 1:1 hlavičkou. Ještě jsme si sice nějaké šance vytvořili a nastřelili na úplném konci břevno, ale dělba bodu byla z mého pohledu spravedlivá.“

Sestava:  Kousal – Krch, Gregor (46. Kříž), Novák, Krejčí – Kozák, Svoboda Jaromír (46. Pittner), Sedláček, Kubala (78. Svoboda František) – Páral (57. Lacina), Vondrák

Branky Třeště: Vondrák