Ml. žáci začali vítězně

TJ Slavoj PEZAG Třešť – TJ Ježek Rantířov  6 : 2 (3 : 1)

Naši borci nastoupili k prvnímu mistrovskému utkání proti rebelovi z Rantířova. Od samého začátku Slavoj převzal iniciativu a šel brzo do vedení po brance Jirky Kříže. Po velké chybě naši obrany a brankáře Ády se podařilo Rantířovu střelou z dálky vyrovnat a přibrzdit tak tlak domacího celku. Dobře naladěný střelec Jirka však záhy vrátil vedení na naší stranu a pojistku do poločasu přidal Dominik Šebela, který se prosmekl a utekl na lajně obráncům a technickou střelou poslal brankáře na párek. Po poločase přišel obrovský tlak na soupeře. Z jediného brejku Rantířova se podařilo snížit naše vedení na 3:2. Poté však exceloval opět Jirka Kříž kdy nejdříve zatáhl balon po čáře a pod sebe načechral Martinovi Veverkovi, který div neprotrhnul síť. Sám Jirka pak přidal pátý zásah a zkompletoval svůj první hattrick v mladších žákách. Šestý hřebíček do Rantířovské rakve přidal jubilejní střelec Adam Kohout, kdy stál jako správný hladový střelec na správném místě a doklepl do prázdné brány odražený roh.

Jakub Šebesta (vedoucí týmu k zápasu) : ,,Kluci hráli dobře, ale můžu je pochválit pouze za druhý poločas. V první půli bylo hodně nepřesností a neplnění pokynů. Něco si předem řekneme, aby se to mohlo později porušovat. Takové heslo mi přišlo, že kluci dodržovali, proto bylo nutné o přestávce malinko zvýšit hlas, přidat na vážnosti a zjednodušit pokyny. Na hřiště se tak vrátil úplně jiný tým a svého soupeře s přehledem porazil. I to mi dává impuls do dalších bojů, že to v klukách je. Jen musí sami máknout a mají na to soutěž vyhrát. Buduje se velmi dobrá parta a hodně silný tým, nechci nic zakřiknout, proto se teď připravíme na dalšího nováčka v soutěži Kamenici a jedeme si pro tři body,,.

Branky Třeště: Kříž Jiří 3x, Šebela Dominik, Kohout Adam, Veverka Martin