Na jaře roku 2001 se ještě řešily reklamace se zatravněním. Povrch byl nerovný a na ploše se po zimě objevila holá místa. Přes určité problémy se podařilo dát trávník do pořádku a hřiště mohlo být uvedeno do provozu 23. června 2001. Slavnostního otevření se zúčastnili Ing. Vladimír Lysý (starosta města), Jiří Šmrha (předseda RS ČSTV) a PaedDr. Václav Trnka (předseda TJ Slavoj Třešť). Ve svých projevech vyslovili veliké uznání všem členům fotbalového oddílu, kteří při přestavbě odpracovali nespočet brigádnických hodin pod vedením předsedy fotbalového oddílu Františka Škrdly a členů výboru Františka Svobody, Antonína Haberleho a Jaroslava Lovětínského. Poděkování bylo také vysloveno Městu Třešť za podporu této akce a řediteli SOŠ a SOU Třešť Mgr. Františku Pospíchalovi, bez jehož intervence na krajském úřadě by bylo obtížné celou investiční akci dokončit. Tento mimořádný den, kterým se splnil sen mnoha generací třešťský fotbalistů a příznivců toho nejmasovějšího sportu, měl naplánovaný bohatý program. Byla v něm zahrnuta ukázková utkání mládežnických mužstev, vzájemný zápas třešťských osobností a podnikatelů a vrcholem oslav bylo utkání Internacionálů ČR se„starými“ pány TJ Slavoj Třešť.
Za veliké úsilí vynaložené v letech 1998 až 2001 se hráči všech kategorií funkcionářům v následujících sezónách odvděčili. Jestliže bylo předchozí desetiletí označeno jako prozatím nejúspěšnější v historii třešťské kopané, tak roky 2001 až 2010 ho sportovními výsledky ještě předčily.
„A“ mužstvo hrálo s výjimkou jednoho roku druhou nejvyšší krajskou soutěž, tj. 1. A třídu. U mužstva se postupně vystřídali trenéři – František Cvach, Milan Vonderka, Stanislav Bartůšek s Milanem Hochmannem, Luboš Widerlechner s Petrem Jelínkem a Petr Jelínek s Lubošem Veselým. Pod vedením jednotlivých trenérů stále platilo, že třešťský fotbal se staví a bude stavět na vlastních odchovancích. Zápasy s atraktivními soupeři pobavily diváky a znamenaly postupný kvalitativní růst všech hráčů. Tým končil zpravidla ve středu tabulky, nejlepším umístěním bylo čtvrté místo v ročníku 2005/2006. „B“ mužstvo odvádělo v průběhu let nevyrovnané výkony. Kvalita hráčů neodpovídala výsledkům a výjimkou byl pouze ročník 2006/2007, když mužstvo vedené Karlem Křížem postoupilo do okresního přeboru, ze kterého ale v následujícím ročníku sestoupilo zpět do III. třídy. Fotbalová rodina se v těchto letech rozrostla o „C“ mužstvo, které vzniklo díky aktivitě Zbyňka Růžičky. Ti, kteří pochybovali o životaschopnosti celku složeného víceméně z již bývalých fotbalistů se mýlili. Následující roky ukázaly, že se vytvořila dobrá parta, která si v třešťském fotbale vydobyla své místo. V dorostenecké kategorii se podařilo po letech snažení opustit okresní přebor. Na jaře roku 2003 mužstvo završilo dobré výkony postupem do I. třidy krajského přeboru a o tři roky později následoval další postup do nejvyšší krajské dorostenecké soutěže, kde mužstvo hrálo až do roku 2010. V nadokresních soutěžích se také pohybovala mužstva mladších a starších žáků a bylo vidět, že mezi hráči je hodně těch, kteří by měli v budoucnu navázat na velice dobré výsledky současných hráčů prvního týmu. Velký počet hráčů byl registrován také v mladší a starší přípravce. Toto vše ukazovalo, že možná nastávající roky mohou laťku úrovně kopané v Třešti posunout ještě výš.
Za zmínku beze sporu stojí také individuální úspěch Michala Lovětínského, který v Třešti s kopanou začínal a v průběhu let se několikrát do Třeště vrátil. Jeho fotbalové umění přesahovalo rámec krajských soutěží a tak v roce 2004/2005 přestoupil do FC Vysočina, kde se dokázal prosadit mezi nejlepší hráče a odehrát pět sezón v druhé nejvyšší fotbalové soutěži.V ročníku 2005/2006 byl dokonce u obrovského úspěchu jihlavského fotbalu, u účasti v nejvyšší fotbalové soutěži, ve které odehrál většinu utkání a stal se tak historicky nejúspěšnějším sportovcem Třeště.
Významným sponzorem v tomto období byla třešťská firma KOOL TRADING s.r.o., jejíž dlouholetá podpora umožnila postupné technické zhodnocení celého fotbalového areálu.