18. kolo, sobota 04.04.2026, 15:30

TJ Sokol RozsochatecTJ Slavoj Třešť

0:4 (0:1)
admin | | Reportáže z utkání

Třešťské Áčko odjíždí z Rozsochatce s přehledným vítězstvím

Sice A-tým šel do jiného stylu zápasu, než je zvyklý, přesto domu kluci dovezli 3 body. Gólově úspěšní byli Šimek (2x), Černoch, Rod

TJ Slavoj Třešť:

Růžička T – Kubát, Tausch(C), Šimák, Rod T. (77. Mareš) – Lovětínský, Lacina (33. Rod Š.) – Štancl (57. Gregor), Šimek, Jonák (46. Červený A.) – Černoch

Branky: Šimek (2x), Černoch, Rod

Rozhodčí: Karel Chromý - Karel Chromý, Ondřej Muzikář

Diváci: 125

Stadion: Rozsochatec

Komentář

Hned po našem příjezdu bylo všem jasné, že na takto těžkém terénu se kombinační fotbal hrát nebude, což úvod utkání potvrdil.

Oba týmy se proto snažily obranný blok soupeře překonat dlouhými nakopávanými míči.

V 15. minutě dostal LACINA na soupeřově polovině dostatek času, zpracovat dlouhý míč, otočit se sním a poslat milimetrový pas na za obranu nabíhajícího ŠIMKA. Útočník Slavoje přízemní střelou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení – 0:1.

Vzápětí mohli domácí vyrovnat. Odražený míč napálil stoper Rozsochatce na bránu RŮŽIČKY. Ten však jeho pokus dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

Ve 21. minutě chybělo po centru ŠTANCLA LOVĚTÍNSKÉMU půl kroku, aby zakončoval do odkryté brány.

Úvod druhé půle přinesl nápor hostů. Do dobré příležitosti se postupně dostali LOVĚTÍNSKÝ, ROD Š. a ŠTANCL, ale skóre se měnilo až v 53. minutě. LOVĚTÍNSKÝ poslal průnikovou přihrávkou mezi stopery na zteč ČERNOCHA. Mladý útočník Slavoje obešel brankáře a kolem dobíhajícího obránce poslal míč přesně k přední tyči – 0:2.

Po hodině hry sklepl u půlící čáry ROD Š. míč do křídla ČERVENÉMU A. Ten jej zatáhl do vápna soupeře a na přední tyči našel prvního jmenovaného. Útočník Třeště jej pouze hrudí usměrnil do sítě – 0:3.

V 78. minutě vykouzlil další skvělou přihrávku za obranu střídající GREGOR, a pro ŠIMKA nebyl problém obejít gólmana a zakončit do prázdné brány – 0:4.

O pár minut později odmítl útočník Slavoje hattrick, když v další situaci jeden na jednoho o kousek minul soupeřovu branku.

Ohlasy

TJ Slavoj Třešť:

Komentář trenéra Ondřeje Laciny:

„Dnes nás tu čekal odlišný zápas oproti těm předchozím, na náročném terénu s nepříjemným soupeřem, který hraje především silový fotbal. Na nějakou větší kombinační hru to tu dnes nebylo, a tak jsme netradičně hráli spíše takový jednoduchý, účelný fotbal ze zajištěné obrany s jednoduchým, rychlým přechodem směrem nahoru.

Důležité bylo, že se nám podařilo vstřelit první branku zápasu, čímž jsme se trochu uklidnili. Následně v druhém poločase jsme od začátku byli aktivní a ač jsme během úvodních minut druhého poločasu neproměnili dva samostatné úniky, tak následně přišlo několik dalších možností, které jsme již řešili lépe a zápas jsme tak dotáhli poměrně jednoznačně a zaslouženě do vítězného konce.”

Nejbližší utkání

Muži A | | UMT Třešť 21. kolo
Třešť ASokol Košetice
Muži B | | Bedřichov, Sokolovská-tráva 21. kolo
BedřichovTřešť B
Dorost | | Vratěnín 17. kolo
JemnickoTřešť dorost
St. žáci | | UMT Třešť 21. kolo
Třešť st. žáciŽeletava
Ml. žáci | | UMT Třešť 21. kolo
Třešť ml. žáciŽeletava